טווינא על קצה המזלג

 

רקע אישי:

שמי משה דביר מטפל בכיר בעיסוי רפואי ,מטפל בכיר בטווינא ומטפל מוסמך בשיקום תנועתי אורתופדי.
לפני כעשר שנים יצאתי עם  בת זוגתי לטיול במזרח אירופה ונאלצתי להרים מזודות כבדות לאורך כל הטיול. כשהגענו לארץ סבלתי מכאבים עזים בגב והופנתי למטפל מצוין בטווינא. בתוך שני טיפולים ראיתי שיפור משמעותי ונישארתי לסידרת טיפולים.
ההרגשה הטובה שאותה חוויתי בזמן הטיפולים ואחרי היא ההרגשה, שמאז אני מנסה להעביר למטופלי.פירוש המילה  טווינא הוא למשוך  ולתפוס (טוי- למשוך, נא- למשוך},בארץ מכנים אותה פיזיותרפיה סינית, אני רואה בה טיפול רפואי לכל דבר מבית סיפרה של הרפואה הסינית.

הטיפול בטווינא מתבצע על הבגדים, המטפל עובד בעזרת הידיים, האצבעות (במיוחד האגודל) והמרפקים. הטיפול מתבצע בתנועה מתמדת ,המטופל שוכב על הבטן ולרוב לא הופכים אותו.האבחון של המטופל  מתחיל בתשאול, כשגם לשאלות שנשמעות לעיתים הזויות (לאיזה צבע אתה מתחבר) יש משמעות לאיזור בו המטפל מתמקד, אבחון לשון או דופק (למתמחים גם דרך העיניים או ציפורני הידיים).

המטרה בטיפול היא לספק  חמצן, צ'י (הכח המאפשר את החיים) ודם לאיברים שיש בהם חוסר אנרגטי (לחזק) ובמקרים שיש עודף (היפר אקטיביות,אובר סטרס וכדומה) לפזר.
טווינא איננה עיסוי מערבי ולא מתיחסת לשרירים, גידים ושלד באותה צורה. הטיפול הוא במרידיאנים, שהם מסלולים אנרגטים המתייחסים לחמשת האלמנטים: אדמה, מתכת,מים, עץ, אש.  המרידיאנים אליהם האלמנטים משפיעים לדוגמא: עץ – מרידיאן כבד, מרידיאן כיס מרה, אדמה –מרידיאן טחול, מרידיאן קיבה וכו'.טיפול בטווינא, משמעו לאזן בין חמשת האלמנטים וכך מלבד טיפול בבעיה ספציפית הטיפול הוא כלל מערכתי ובמקרים רבים טיפול מונע.בטווינא מטפלים  מעבר לבעיות גב, בבעיות מפרקים, לחץ דם, סינוסיטיס, עייפות כרונית, בעיות במעיים ועוד.

 

נשמח לראותכם אצלינו בקליניקה ברח' ההדרים 50, שדה ורבורג.

טווינא​